Exkurzie a spoločenské akcie Medzinárodného klubu SR
2019 Tlačiť
 • Medzinárodný klub SR usporiadal svoj 26. a 2. spoločný ples so Slovensko-rakúskou obchodnou komorou 16.februára 2019 v priestoroch Kursalónu v Trenčianskych Tepliciach za účasti významných domácich a zahraničných hostí. V programe vystúpila akrobatická dvojica Poledance Duo a tanečníci zo súboru Dukla Trenčín, ako aj hudobné skupiny Szöllösy Gypsy Band a Lolaband. Uskutočnenie plesu podporil celý rad spoločností a firiem, členov i nečlenov Medzinárodného klubu SR a Slovensko-rakúskej obchodnej komory, ktorí významne obohatili svojimi hodnotnými cenami aj plesové zlosovanie. Kvalitné víno poskytli VÍNO NITRA, s.r.o. a Honorárny konzul SR v rakúskom Burgenlande Prof. Tombor-Tintera, pivo zabezpečil SIMEON, remeselný pivovar Piešťany. Hostia využili možnosť poplesového kúpania v termálnom zariadení Kúpeľov Trenčianske Teplice, a.s. v Hammame a Sine.
 
2018 Tlačiť
 • Jubilejný 20. ročník golfového turnaja spojeného so záhradnou slávnosťou Medzinárodný klub SR zorganizoval 20. septembra 2018 v rakúskom Donnerskirchene spoločne so Slovensko-rakúskou obchodnou komorou, Bratislavskou regionálnou komorou SOPK a Honorárnym konzulátom SR so sídlom v Eisenstadte. Náš klub aj v tomto roku úspešne reprezentovala Svetlana Kucmenová s manželom a Daniel Požár, ktorý bol umeleckým zhotoviteľom trofejí pre najúspešnejších hráčov. Záhradná slávnosť v príjemnom prostredí bola opäť významnou spoločenskou udalosťou.
 • Jubilejný 25. ples Medzinárodný klub SR usporiadal spoločne so Slovensko-rakúskou obchodnou komorou 9.2.2018 v Trenčianskych Tepliciach. Kultúrny program plesu zabezpečili skupiny Gramophon Brothers, Szöllösy Gypsy Band a Lolaband. Medzi čestnými hosťami boli poslanec EP a viacnásobný minister zahraničných vecí SR Eduard Kukan, Poštový ombudsman a exminister Ján Jasovský, exministerka Mária Machová a ďalší. Ples podporil celý rad slovenských a rakúskych reklamných partnerov, ktorí výrazne hodnotnými cenami prispeli do plesového zlosovania a taktiež svojimi produktami obohatili pohostenie. Nasledujúci deň mali hostia možnosť využiť príležitosť na poplesové kúpanie a masáže v termálnom zariadení Kúpeľov Trenčianske Teplice, a.s. v Hammame a Sine.
 
2017 Tlačiť
 • Obľúbeným podujatím klubu bol 24. ples v Trenčianskych Tepliciach - v poradí už 207. stretnutie - na ktorom vystúpil Spevácky zbor slovenských učuteľov, do tanca a na počúvanie hrali hudobné skupiny Szöllösy Gypsy Band a Lolaband. Čestnými hosťami boli poslanec EP a exminister zahraničných vecí SR Eduard Kukan s manželkou, poštový ombudsman a exminister Ján Jasovský s manželkou, prezidentka Slovensko-rakúskej obchodnej komory Mária Berithová s partnerom, zástupcovia MZV a EZ SR, veľvyslanci Michal Mlynár a Dušan Bella s manželkami, zakladateľ klubu s manželkou Ing. Rudolf Hromádka, ktorému prítomní zablahoželali k 80.narodeninám. K úspechu plesu pripspeli reklamní partneri, ktorí taktiež venovali do zlosovania hodnotné ceny. Poplesové kúpanie a masáže v tureckých kupeľoch Hamam a Sina patria každoročne k príjemnému záveru podujatia

 • 210. stretnutím klubu bol 19. ročník golfového turnaja spojený so záhradnou slávnosťou v priestoroch kaštieľa v Bernolákove. Podujatie klub zorganizoval v spolupráci so Slovensko-rakúskou obchodnou komorou, Bratislavskou regionálnou komorou SOPK, Honorárnym konzulátom SR v rakúskom Burgenlande a európskym rytierskym rádom OEVE. Medzi 42 účastníkmi najúspešnejšia dvojica reprezentujúca náš klub v zložení Július Šabo - Daniel Dropčo (Motor-Car, spol. s r.o.) sa umiestnila na 2. mieste, nasledovaná Svetlanou Kucmenovou a Radoslavom Kucmenom (Burza cenných papierov v Bratislave, a.s.). Úspešne si počínal aj Marek Čontofalský (Keraming, a.s. Trenčín) a ocenením za najbližšie zahratie k jamke Jakub Václavínek (Motor-Car, spol. s r.o.). Umelecky zhotovené trofeje poskytol Daniel Požár (Požár Design, s.r.o. Bernolákovo). Reklamný partner Motor-Car Bratislava, spol. s r.o. aj v tomto roku prezentoval autá značky Mercedes-Benz, tento raz aj elektromobil, s možnosťou praktických jázd. K úspechu podujatia prispeli ďalší partneri - vínom Honorárny konzul SR v Burgenlande Prof. A. Tombor-Tintera a Víno Nitra, s.r.o., pivom remeselný pivovar Simeon z Piešťan, kávou Dallmayr Kaffee. O hudbu do tanca a na počúvanie sa postarala skupina Lolaband z Bernolákova

 
2016 Tlačiť
 • V Trenčianskych Tepliciach klub usporiadal 23. ples, svoje 202. podujatie, v ktorého programe dominovali latinsko-americká hudba a tance v podaní skupiny Cuba Tropicana. Na počúvanie a do tanca hrali: Szöllösy Gypsy Band a Loloband. Čestnými hosťami boli poslanec Európskeho parlamentu Eduard Kukan, vedúci Kancelárie prezidenta SR Štefan Rozkopál, generálna riaditeľka Slovensko-rakúskej obchodnej komory Mária Berithová a ďalší. Plesové ceny klub zabezpečil v spolupráci s reklamnými partnermi. Podujatie tradične ukončilo spoločné kúpanie v termálnom kúpeľnom zariadení v Hammame a Sine.
 • 204. podujatie - 18. ročník golfového turnaja spojeného so záhradnou slávnosťou Medzinárodný klub SR zorganizoval vo Family Golf klube Welten v Báči. O víťazné trofeje, ručne zhotovené členom klubu Danielom Požárom,  sa podelili zástupcovia členov klubu - Tradepetrol, a.s., Burza cenných papierov v Bratislave, a.s. a Motor-Car Bratislava, spo. s r.o. Ůčastníci podujatia mali príležitosť využitia jázd automobilmi Mercedes Benz od reklamného partnera Motor-Car, spol. s r.o. Ďalšími reklamnými partnermi boli aj Víno Nitra, s.r.o., Steiger, s.r.o. a Honorárny konzul SR v rakúskom Burgenlande Prof. A. Tombor-Tintera. O hudobný program sa postarala skupina Lolaband z Bernolákova.
 
2015 Tlačiť
 • Tradične v Kursalóne v kúpeľoch Trenčianske Teplice Medzinárodný klub SR usporiadal 22. ples ako svoje 198. podujatie, ktorého kultúrny program charakterizovali vystúpenia skupiny indických tancov Karavana a sólistov Moskovského divadla operety Natálie Kirillovovej a Maxima Katyreva za doprovodu prof. Galiny Preobraženskej za spolupráce s India klubom Slovakia a Centrom ruskej vedy a kultúry v Bratislave. Ako čestní hostia sa plesu spoločne so svojimi manželkami alebo partnerkami zúčastnili predseda NKÚ Ján Jasovský, vedúci Kancelárie prezidenta SR, veľvyslanec Ján Šoth,  prezident India klubu, veľvyslanec, Ladislav Volko, prezidentka Slovensko-rakúskej obchodnej komory Mária Berithová, generálny riaditeľ Kúpeľov Trenčianske Teplice Michal Vojtáš, zakladateľ klubu Rudolf Hromádka. Do tanca a na počúvanie hrali hudobné skupiny Szöllösy Gypsy Band zo Šiah a Lolaband z Bernolákova. Hostia plesu s potešením opäť využili možnosť poplesového kúpania a masáží s čašou sektu v termálnom zariadení Kúpeľov Trenčianske Teplice, a.s. Hammam a Sina.
 • 199. stretnutím bol 17. ročník golfového turnaja a záhradná slávnosť v Piešťanoch, ktorú náš klub zorganizoval v spolupráci s Bratislavskou regionálnou komorou SOPK, Slovensko-rakúskou obchodnou komorou, Honorárnym konzulátom SR v Burgenlande, ako aj Európskym rytierskym vinárskym stavom v Eisenstadte a v Pezinku. Najúspešnejšími z 30 hráčov turnaja reprezentujúcimi náš klub bol bronzový pár Svetlana Kucmenová - Radoslav Kucmen. Trofeje pre ocenených zhotovil Daniel Požár. Spoločnosť Motor - Car, spol. s r.o. predstavila aktuálne typy vozidiel Mercedes-Benz s možnosťou jázd. Hosťom bola poskytnutá príležitosť návštevy pivníc Vinárstva Šintavan s ochutnávkou. Špeciality menu záhradnej slávnosti obohatili svojimi nápojmi Víno Nitra, Steiger, Dallmayr Kaffee, Gasteiner Mineralwasser, Terra Galos a Honorárny konzul SR Prof. A. Tombor-Tintera. Počas podujatia na počúvanie hrala hudobná skupina Genre Fusion Zuzany Suchánkovej.
 
2014 Tlačiť
 • Medzinárodný klub SR svoj 21. ples uskutočnil vo februári 2014 tradične v priestoroch Kúpeľnej dvorany kúpeľov Trenčianske Teplice. Kultúrny program večera charakterizovala slovensko-ruská spolupráca s vystúpeniami husľového virtuóza Alexandra Jablokova, operného speváka Sergeja Tolstova a skupiny umelcov Domu hudby z Petrohradu. Medzi čestnými hosťami podujatia boli veľvyslanec RF v SR, J.E. Pavel M. Kuznecov, riaditeľ Centra ruskej vedy a kultúry Sergej I. Žiganov, predseda Svetového združenia Slovákov Vladimír Skalský, riaditeľka Slovenského domu v Prahe Naďa Vokušová, GR politickej sekcie MZV a EZ SR, veľvyslanec Ľubomír Rehák či GR Trenčianskych Teplíc, a.s. Andrea Puskailer. Na počúvanie a do tanca hrala Skupina bratov Kuštárovcov, plesovým programom sprevádzal moderátor Justin P. Topoľský. Nasledujúci deň účastníci využili možnosť poplesového kúpania a masáží s čašou sektu v termálnom kúpeľnom zariadení v Hammame a Sine.
 • Areál kaštieľa v Bernolákove bol v júni 2014 dejiskom 195. stretnutia klubu - 16. ročníka golfového turnaja spojeného so záhradnou slávnosťou. Celkom 18 dvojíc hralo systémom Texas Scramble a víťazstvo si odniesli zástupkyne člena klubu - spoločnosti Aerospool, s.r.o. Prievidza G. Boboková-E.Močiariková. Na 2. mieste sa umiesnila dvojica Obce Bernolákovo a na 3. mieste reprezentanti spoločnosti Keraming, a.s. Trenčín. Originálne ceny  zhotovil člen klubu, majiteľ DP Design a umelec Daniel Požár. Hosťom podujatia medzi inými bol starosta Obce Bernolákovo Ľubomír Poór, ako aj hokejová legenda Jozef Golonka. Konateľ Motor-Car, spol. s r.o. Július Šabo predstavil nové typy vozidiel Mercedes-Benz s možnosťou autá si vyskúšať. K pohosteniu prispeli Minerálne vody, a.s. Prešov, Víno Nitra, s.r.o., Steiger, a.s. a Honorárny konzul SR v rakúskom Burgenlande Prof. Tombor - Tintera. O vynikajúcu atmosféru sa postarala aj Kachlíkova hudobná skupina.
 • V rámci 196. stretnutia klubu 22. októbra 2014 uskutočnila sa prezentácia dvanástich druhov najkvalitnejšieho vína v rakúskom mestečku Gols ležiacom na brehu Neziderského jazera. Účastníci podujatia si prezreli pivnice spoločnosti Terra Galos a v podaní Stanislava Kamenára počas spoločného obeda s miestnymi špecialistami zabsolvovali ochutnávku predstavených druhov vína.
 
«ZačiatokDozadu12345DopreduKoniec»

Stránka 1 z 5