Exkurzie a spoločenské akcie Medzinárodného klubu SR
2023 Tlačiť
  • Medzinárodný klub SR usporiadal ako svoj 28. a 4. spoločný ples so Slovensko-rakúskou obchodnou komorou 17. februára 2023 za spolupartnerstva s Ensana Hotels Piešťany v priestoroch hotela Thermia Palace v Piešťanoch. Čestnými hosťami podujatia boli bývalí ministri SR - Ing. Ján Kubiš, Dr.h.c. Ing. Ján Jasovský, PhD a Ing. Jana Kotová - Honorárna konzulka Islandu v SR Prof. Dr. Erika Halašová, PhD, konzul Veľvyslanectva SR vo Viedni JUDr. Roman Feješ, riaditeľka Baletu SND Nina Poláková a ďalší slovenskí a rakúski hostia. Organizátorov uviedla moderátorka Alena Heribanová. V programe vystúpila hudobná skupina Otto Kollmanna, akrobatická dvojica Pole Dance Dolls a klavírista Martin Mičian. Spoločnosť Fan Face poskytla svoje služby aktuálnych fotozáberov. Ples podporili SOLOOM, s.r.o. Bratislava, NEUDOERFLER OFFICE SYSTEMS, s.r.o. a Lagermax Autotransport Slovakia, spol. s r.o., ako aj HYDROTOUR CK, a.s., Honorárny konzul SR Prof. Tombor-Tintera a ORDO EQUESTRIS VINI EUROPAE v Eisenstadte, VÍNO NITRA, s.r.o. - UNITED INDUSTRIES, SIMEON Piešťany a celý rad ďalších spoločností z oboch krajín a jednotlivcov.
 
2021 Tlačiť
  • Medzinárodný klub SR pre účastníkov svojho 223. stretnutia usporiadal v salóniku Diplomat a ďalších priestoroch Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR obed, na ktorom pokračovala diskusia o témach prednesených ministrom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivanom Korčokom a Prof. Ing. Jurajom Sipkom, PhD, MBA, riaditeľlom Ekonomického ústavu SAV, členom Hospodárskeho a sociálneho výboru EÚ v Bruseli, vysokoškolským pedagógom a podpredsedom klubu. Prítomní prediskutovali aj otázky ďalšej činnosti klubu s ohľadom na vývoj pandemickej situácie.
 
2020 Tlačiť
  • V Trenčianskych Tepliciach usporiadal Medzinárodný klub SR svoj 27. a zároveň 3. spoločný ples so Slovensko-rakúskou obchodnou komorou. V kultúrnom programe večera vystupovali hudobné skupiny Funny Fellows, Szöllösy Gypsy Band a Lolaband, ako aj akrobatická dvojica Duo Pole Dolls. Podujatia sa zúčastnili členovia oboch usporiadateľských organizácií, ako aj hostia z diplomatického zboru na Slovensku a v Rakúsku, taktiež honorárni konzuli a bývalí ministri SR. Celý rad podnikateľských subjektov a jednotlivci poskytli veľmi hodnotné ceny do zlosovania plesových cien. Najvýznamnejšími reklamnými partnermi boli REMING Consult, a.s. a NEUDOERFLER Office Systems, s.r.o. Hostia vysoko ocenili vynikajúcu spoločenskú atmosféru, ku ktorej spolu s kvalitným pohostením prispeli vínom Honorárny konzul SR v Burgenlande Prof. A. Tombor-Tintera a VÍNO NITRA, s.r.o. a pivom SIMEON remeselný pivovar, Piešťany. Účastníci využili opäť možnosť poplesového kúpania a masáží v termálnych kúpeľoch Hammam a Sina.
 
2019 Tlačiť
  • Medzinárodný klub SR usporiadal svoj 26. a 2. spoločný ples so Slovensko-rakúskou obchodnou komorou 16.februára 2019 v priestoroch Kursalónu v Trenčianskych Tepliciach za účasti významných domácich a zahraničných hostí. V programe vystúpila akrobatická dvojica Poledance Duo a tanečníci zo súboru Dukla Trenčín, ako aj hudobné skupiny Szöllösy Gypsy Band a Lolaband. Uskutočnenie plesu podporil celý rad spoločností a firiem, členov i nečlenov Medzinárodného klubu SR a Slovensko-rakúskej obchodnej komory, ktorí významne obohatili svojimi hodnotnými cenami aj plesové zlosovanie. Kvalitné víno poskytli VÍNO NITRA, s.r.o. a Honorárny konzul SR v rakúskom Burgenlande Prof. Tombor-Tintera, pivo zabezpečil SIMEON, remeselný pivovar Piešťany. Hostia využili možnosť poplesového kúpania v termálnom zariadení Kúpeľov Trenčianske Teplice, a.s. v Hammame a Sine.
 
2018 Tlačiť
  • Jubilejný 20. ročník golfového turnaja spojeného so záhradnou slávnosťou Medzinárodný klub SR zorganizoval 20. septembra 2018 v rakúskom Donnerskirchene spoločne so Slovensko-rakúskou obchodnou komorou, Bratislavskou regionálnou komorou SOPK a Honorárnym konzulátom SR so sídlom v Eisenstadte. Náš klub aj v tomto roku úspešne reprezentovala Svetlana Kucmenová s manželom a Daniel Požár, ktorý bol umeleckým zhotoviteľom trofejí pre najúspešnejších hráčov. Záhradná slávnosť v príjemnom prostredí bola opäť významnou spoločenskou udalosťou.
  • Jubilejný 25. ples Medzinárodný klub SR usporiadal spoločne so Slovensko-rakúskou obchodnou komorou 9.2.2018 v Trenčianskych Tepliciach. Kultúrny program plesu zabezpečili skupiny Gramophon Brothers, Szöllösy Gypsy Band a Lolaband. Medzi čestnými hosťami boli poslanec EP a viacnásobný minister zahraničných vecí SR Eduard Kukan, Poštový ombudsman a exminister Ján Jasovský, exministerka Mária Machová a ďalší. Ples podporil celý rad slovenských a rakúskych reklamných partnerov, ktorí výrazne hodnotnými cenami prispeli do plesového zlosovania a taktiež svojimi produktami obohatili pohostenie. Nasledujúci deň mali hostia možnosť využiť príležitosť na poplesové kúpanie a masáže v termálnom zariadení Kúpeľov Trenčianske Teplice, a.s. v Hammame a Sine.
 
2017 Tlačiť
  • Obľúbeným podujatím klubu bol 24. ples v Trenčianskych Tepliciach - v poradí už 207. stretnutie - na ktorom vystúpil Spevácky zbor slovenských učuteľov, do tanca a na počúvanie hrali hudobné skupiny Szöllösy Gypsy Band a Lolaband. Čestnými hosťami boli poslanec EP a exminister zahraničných vecí SR Eduard Kukan s manželkou, poštový ombudsman a exminister Ján Jasovský s manželkou, prezidentka Slovensko-rakúskej obchodnej komory Mária Berithová s partnerom, zástupcovia MZV a EZ SR, veľvyslanci Michal Mlynár a Dušan Bella s manželkami, zakladateľ klubu s manželkou Ing. Rudolf Hromádka, ktorému prítomní zablahoželali k 80.narodeninám. K úspechu plesu pripspeli reklamní partneri, ktorí taktiež venovali do zlosovania hodnotné ceny. Poplesové kúpanie a masáže v tureckých kupeľoch Hamam a Sina patria každoročne k príjemnému záveru podujatia

  • 210. stretnutím klubu bol 19. ročník golfového turnaja spojený so záhradnou slávnosťou v priestoroch kaštieľa v Bernolákove. Podujatie klub zorganizoval v spolupráci so Slovensko-rakúskou obchodnou komorou, Bratislavskou regionálnou komorou SOPK, Honorárnym konzulátom SR v rakúskom Burgenlande a európskym rytierskym rádom OEVE. Medzi 42 účastníkmi najúspešnejšia dvojica reprezentujúca náš klub v zložení Július Šabo - Daniel Dropčo (Motor-Car, spol. s r.o.) sa umiestnila na 2. mieste, nasledovaná Svetlanou Kucmenovou a Radoslavom Kucmenom (Burza cenných papierov v Bratislave, a.s.). Úspešne si počínal aj Marek Čontofalský (Keraming, a.s. Trenčín) a ocenením za najbližšie zahratie k jamke Jakub Václavínek (Motor-Car, spol. s r.o.). Umelecky zhotovené trofeje poskytol Daniel Požár (Požár Design, s.r.o. Bernolákovo). Reklamný partner Motor-Car Bratislava, spol. s r.o. aj v tomto roku prezentoval autá značky Mercedes-Benz, tento raz aj elektromobil, s možnosťou praktických jázd. K úspechu podujatia prispeli ďalší partneri - vínom Honorárny konzul SR v Burgenlande Prof. A. Tombor-Tintera a Víno Nitra, s.r.o., pivom remeselný pivovar Simeon z Piešťan, kávou Dallmayr Kaffee. O hudbu do tanca a na počúvanie sa postarala skupina Lolaband z Bernolákova

 
«ZačiatokDozadu12345DopreduKoniec»

Stránka 1 z 5